Nowa strona parafii jp2nowysacz.pl zapraszamy

V NIEDZIELA ZWYKŁA

88

V NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2013 r.

 

1. Dzisiaj  rozpoczynamy  nabożeństwo 40-godzinne. Porządek adoracji będzie przedstawiał się następująco:

                          g.12.30 Wystawienie Najśw. Sakramentu i  adoracja – zapraszam szczególnie Róże  oraz wszystkich chętnych.

15.00 – Godzina Miłosierdzia – zapraszam dzieci i młodzież oraz czcicieli P. Jezusa Miłosiernego.

                            16.00 –  Zakończenie  adoracji i Msza św.

 

Poniedziałek:       Międzynarodowy Dzień Chorych – M.B. z Lourdes

                            15.00 – Msza św. dla chorych połączona z s.                                                                                           namaszczenia chorych oraz bł. Najświętszym Sakramentem

                             16.00 – Adoracja dla wszystkich

                             17.00 – Adoracja dla dzieci

                             17.30 – Zakończenie

Wtorek:

                              15.00 – Godzina Miłosierdzia i adoracja

                             17.00 – Nowenna do bł. Jana Pawła II

                             17.30 – Msza święta

 

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte w Środę Popielcową w kaplicy będą w następujących godzinach: 6.30, 10.00 oraz 17.30. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głowy popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy.

 

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby  od 18 do 60 roku życia  i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego ,,do syta”). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia.

 

4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską u rodzin naszej parafii. Za życzliwość, gościnność, zatroskanie o sprawy parafii i Kościoła oraz ofiary – składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Jeżeli u kogoś nie było kolędy a pragnąłby przyjąć kapłana z błogosławieństwem w swoim domu – prosimy zgłosić to dzisiaj w zakrystii.

 

5. Już po raz kolejny zapraszamy do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie w czasie Wielkiego Postu w intencji papieża Benedykta XVI i Kościoła  Powszechnego i jako wynagrodzenie za znieważenie Krzyża i Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim oraz wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu w naszej Ojczyźnie, a także o wzrost wiary w rodzinach. Swoją deklarację postu można będzie złożyć w Środę Popielcową po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

6. Parafialny oddział Caritas będzie pomagał w wypełnianiu zeznań podatkowych za 2012 r. (PIT-y) od 19 lutego aż do odwołania.

 

7. Stowarzyszenie SPES pomaga rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, opiekującym się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Rodziny takie mogą się ubiegać o roczne stypendium. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

8. Składka w Środę Popielcową – jako jałmużna postna.

 

9. W najbliższy piątek rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa w kaplicy o godz. 15.50, a dla dzieci o godz. 17.00.

 

10. W przyszłą niedzielę – I niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

 

11. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w poniedziałek 18 lutego, o godz. 18.00. Spotkania w Sali Przemienienia przy ul. Ducha Św.

 

12. Zachęcamy do większego zainteresowania się w okresie Wielkiego Postu prasą katolicką. Jest nowy numer „ Naszych Spotkań” ze zdjęciami z naszej kaplicy.

 

13. Dziękujemy paniom, które w piątek po Godzinie Miłosierdzia pięknie posprzątały naszą kaplicę.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

15.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Golonka, Antoni Hruby, Krystyna Mężyk.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.


strzałka do góry