Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu


II NIEDZIELA ADWENTU  10.12.2017r.

 

DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie:

– w środę – św. Łucji – Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

– w czwartek – św. Jana od Krzyża.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek.

 

3. Na Roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 a w sobotę o godz.6:30. W piątek na roratach rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

4. W poniedziałek o g. 17:00 będzie różaniec a o godz. 17:30 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

5. We wtorek w sali pod kaplicą o g. 16.30 można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

 

6. W sobotę kapłani pojadą do chorych, którzy nie są objęci comiesięczną posługą sakramentalną. Prosimy do piątku zgłosić tych chorych w zakrystii.

 

7. Spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 17.30. Młodzież ta przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzi chorych naszej parafii niosąc im w imieniu nas wszystkich życzenia i zapewnienie o modlitwie.

 

8. Przed kaplicą Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Do puszki można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  

 

9. W zakrystii lub przy wyjściu z kaplicy można otrzymać poświęcone opłatki. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na posadzkę w nowym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera składkę na budowę kościoła w parafii Trójcy Przenajświętszej w Brzesku.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”,    nowy numer „Naszych Spotkań” oraz dla dzieci „ Mały Promyczek” z piękną świąteczną dekoracją. Jest również kalendarz misyjny w cenie 5 zł.

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności śp. Zbigniew Baran. Módlmy się: Dobry Jezu…


strzałka do góry