Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 26.11.2017r.


 

 

 

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

26.11.2017r.

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek – św. Andrzeja apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. W przyszłą niedzielę, I adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, pod hasłem: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Roraty będą od poniedziałku do piątku  o godz. 1730 a w sobotę o 630. Zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami, na to piękne nabożeństwo przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa w dniu ostatecznym.

 

3. W poniedziałek o godz. 1730 spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii świętej.

 

4. W poniedziałek spotkanie grupy „Lectio Divina” o g. 1815. Zapraszamy chętne osoby pragnące poznawać i modlić się Słowem Bożym.

 

5. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o g. 1700  comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

6. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich ks. bpa Andrzeja Jeża. Prośmy dla Niego o bł. Boże w prowadzeniu diecezjan drogą  zbawienia.

 

7. W zakrystii można otrzymać poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na posadzkę w naszym kościele.

 

8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o g. 8.00. Zapraszamy chętne osoby pragnące włączyć się w tę piękną, wspólną modlitwę. Ostatnio powstały 2 Róże Różańcowe. Do powstania kolejnej brakuje jeszcze 8 osób.

 

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. Do chorych kapłani udadzą się we wcześniej ustalonym terminie.

 

10. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

11. W przyszłą niedzielę składka na budowę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz paniom, które sprzątają naszą kaplicę.

 

12. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie grupy misyjnej. Na to spotkanie zapraszamy również dzieci i młodzież, które chciałyby się zaangażować w dzieło  kolędników misyjnych.

 

13. Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny za siebie czy za zmarłą osobę. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy te modlitwy.

 

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły  do wieczności śp. Stanisława Kiełbasa, Helena Kocoń. Módlmy się: Dobry Jezu…


strzałka do góry