Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 24.09.2017r.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  24.09.2017r.

          

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa

– w środę – św. Wincentego a Paulo – kapłana

– w czwartek – św. Wacława – męczennika

– w piątek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w sobotę – św. Hieronima

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Dzisiaj w Diecezjalnym Dniu Modlitw o Trzeźwość polecamy Bogu wszystkie rodziny naszej parafii błagając o łaskę trzeźwości. Można wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości znajdującej się w zakrystii.

 

3. Zgodnie z komunikatem księży biskupów organizujemy wyjazd 7 października na „Różaniec do granic”. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii.

 

4. W poniedziałek o g. 18.15 po wakacyjnej przerwie zapraszamy osoby pragnące rozważać Słowo Boże na spotkanie grupy ”Lecto Divina”.

 

5. W poniedziałek o g.17.30 spotkanie dzieci wraz z rodzicami z naszej parafii, przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

 

6. W czwartek o godz. 15.00 na ulicach naszego miasta, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W naszym rejonie będziemy się modlić przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego-Batalionów Chłopskich.

 

7. Nabożeństwo różańcowe będzie od przyszłej niedzieli, w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00. Msza św. po  nabożeństwie różańcowym. W Januszowej Msza św. z nabożeństwem różańcowym w czwartki i piątki o g. 16.00 a w I piątek o g. 17.00.

 

8. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz.  17:00  a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.                 W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła o g. 17.00.

 

9. 14 października w sobotę organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej jako przygotowanie do odpustu parafialnego który będzie 22 października. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł. W programie Msza św. przed cudownym Obrazem oraz Dróżki do Matki Bożej.

 

 

10. Za tydzień składka na budowę naszego kościoła. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania w Brzesku w parafii Miłosierdzia Bożego i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła. Za tydzień 5 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. ks. proboszcz przedstawi stan prac w wewnątrz kościoła.

 

11. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w środę o g. 21.00  spod piekarni „Harnaś”.

 

12. Procesja różańcowa ulicami miasta będzie w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie na rynku przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 18.30.

 

13. Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem chroniącym poczęte życie. Zachęcamy do poparcia tej ustawy, która jest konsekwencją V przykazania „Nie zabijaj”.

 

14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o          g. 8.00.

 

15. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej.

 

16. Serdecznie dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę.

 

17. Dzisiaj rozpoczyna się XXXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.

 

18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności   śp. Danuta Majerska, Antoni Mucha. Módlmy się za ich nieśmiertelne dusze.

 


strzałka do góry