Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 18.06.2017r.


 

 

 

 

XI Niedziela Zwykła

                 18.06.2017r.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

  – w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

  – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  – w sobotę – uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

2.  Trwa  oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kaplicy codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. W Januszowej o 1700.

 

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 będzie w czwartek o godz. 1100, a dla Gimnazjum nr 2 również w czwartek o g. 15.00 w bazylice św. Małgorzaty. Dla Szkoły Podstawowej w Januszowej w piątek o g. 9.00 w kaplicy w Januszowej.  Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1700 do 1800. Prosimy, aby wszystkie dzieci i młodzież przystąpili do spowiedzi św. przed zakończeniem roku szkolnego. Może być już to spowiedź przed I piątkiem lipca. Dzieci w I piątek przystąpią tylko do komunii św. o ile będą bez grzechu ciężkiego.

 

4. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

                                                                  

5. 25 czerwca o godz. 1800 na sądeckim rynku rozpocznie się koncert ewangelizacyjny. Szczegóły na plakacie.

 

6. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. Dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę oraz panom, którzy skosili trawnik wokół kaplicy.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny„ z płyta zespołu „Arka Noego”, ,„Nasze Spotkania”, „ Miłujcie się”, „Promyczek Dobra” i „ Mały Promyczek”  dla dzieci.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Teresa Kukla, Jacek Chomoncik. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. „Dobry Jezu…”


strzałka do góry