Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 18.03.2018r.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018r.

1. W poniedziałek uroczystość św. Józefa. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej prowadzącego rekolekcje    ks. Wojciecha Bukowca proboszcza i dziekana z miejscowości Stryj na Ukrainie i zachęcamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach.

W poniedziałek o g. 10.30 Msza św. w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy umożliwić chorym i starszym udział w tym nabożeństwie. Chorych nie objętych posługą I – piątkową, których nie można przywieźć do kaplicy prosimy zgłosić w zakrystii. Jutro o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem stanowym dla małżonków i rodziców.

Spowiedź św. we wtorek od 9.00 do 19.00 z przerwami od 10.30 do 11.00, od  12.00 do 16.00 oraz od 17.30 do 18.00. Będzie to również spowiedź przed s. bierzmowania dla młodzieży, świadków i rodziców.

W środę składka na organizację rekolekcji.

Zachęcamy, aby każdy parafianin przynajmniej jeden raz, oprócz niedzieli,  uczestniczył w nauce rekolekcyjnej.

 

3. W czwartek o g. 15.30 młodzież klas III w bazylice św. Małgorzaty przyjmie s. bierzmowania. W ramach bezpośredniego przygotowania zapraszamy młodzież, rodziców i świadków dzisiaj na g. 9.30, w poniedziałek na g. 17.30, we wtorek spowiedź w godzinach spowiedzi rekolekcyjnej oraz próba w bazylice o g. 18.30, a w środę na g. 17.30.

 

4. W piątek o g. 18.30 spotkanie młodzieży klas VII w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek i nowennę do św. Jana Pawła II we wtorek.

 

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Prosimy o przygotowanie palm do poświęcenia i konkursu z nagrodami, który będzie po Mszy św. o godz. 11.15.

 

7. Bóg zapłać za ofiary  składane na posadzkę w naszym nowym kościele.  Dziękujemy paniom bezinteresownie sprzątającym naszą kaplicę.

 

8. W sobotę 24 marca w budynku szkoły przy ulicy Ducha Świętego 2 odbędzie się Dzień Otwarty Katolickiej Szkoły Podstawowej  i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Szczegóły na plakacie.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:    śp. Andrzej Kurpik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…


strzałka do góry