Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 17.09.2017r.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  17.09.2017r.  

Niedziela Środków Społecznego Przekazu

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży

– w środę – św. Andrzeja i Pawła – męczenników

– w czwartek – św. Mateusza – apostoła i ewangelistę

– w sobotę – św. Ojca Pio

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji nowe wybory w dniu 15 października. Od dzisiaj do 7 października, zgodnie z Regulaminem wyborów, należy zgłaszać kandydatów do Rady przekazując w formie pisemnej ich dane                    ks. proboszczowi. Należy podać imię i nazwisko kandydata, datę urodzenia, telefon, zawód i aktualne miejsce zamieszkania. Kandydatami na członków do Rad Duszpasterskich  mogą być pełnoletni parafianie, którzy przyjęli   s. bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. Podstawowym celem Rad Duszpasterskich jest wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej parafii. Regulamin oraz Statut Rad Duszpasterskich jest na stronie internetowej naszej parafii. Dalsze informacje będą podawane w następne niedziele.

 

3. Pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych i siódmych z terenu naszej parafii, będzie w piątek, 22 września o godz. 17:30. Zapraszamy na to spotkanie również przynajmniej jednego rodzica, który zapisze swoje dziecko na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

4. 25 września o godz. 17:30 spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujące się w tym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii św. Pierwsza Komunia św. będzie 3 maja 2018 roku. Dzieci otrzymają na tym spotkaniu poświęcone różańce.

 

5. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Od jutra do końca września w zakrystii lub przed kaplicą będzie zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Na ten temat jest artykuł w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”.

 

6. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 17:00. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu. Godzina Miłosierdzia w piątek o g.15:00.

 

7. W sobotę w Słopnicach o g. 9:30 rozpocznie się diecezjalny dzień skupienia dla członków Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Wyjazd autokarowy z naszej parafii będzie o g. 8:15 spod piekarni „Harnaś”.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane  na budowę naszego kościoła.

 

9. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

 

10. W poniedziałek o g. 8:00 wyjazd spod piekarni „Harnaś” na wycieczkę do Krakowa organizowaną przez Parafialny Klub Seniora. Są jeszcze wolne miejsca.

 

11. W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości zapraszamy 23 września do włączenia się w akcję „Doba dla Wolności”, której celem jest pomoc duchowa osobom uzależnionym. Zachęcamy w tym dniu do podjęcia całodobowego postu od internetu i modlitwy za osoby zniewolone przez różne nałogi, by mogły podjąć walkę w drodze ku wolności.

 

12. Serdecznie dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę.

 

13. Zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej oraz do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny z audiobookiem powieści „Quo vadis”,  oraz  „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

 


strzałka do góry