Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 16.09.2018r.


 

 

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018r.  

Niedziela Środków Społecznego Przekazu

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży

– w czwartek – św. Andrzeja i Pawła – męczenników

– w piątek – św. Mateusza – apostoła i ewangelistę

– w niedzielę – św. Ojca Pio

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. 24 września o godz. 1730 spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujące się w tym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii św. Pierwsza Komunia św. będzie 3 maja 2019 roku o godz. 1230.

 

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o g. 1900. Zapraszamy oprócz stałych członków, małżeństwa z Kręgów Domowego Kościoła. Tematem spotkania będzie: Wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinie.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane  na budowę naszego kościoła. Dzisiaj   ks. proboszcz głosi kazania w Jurkowie koło Dobrej i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.

 

5. W sobotę 29 września w Zalasowej koło Tuchowa o g. 930 rozpocznie się diecezjalny dzień skupienia dla członków Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Wyjazd autokarowy z naszej parafii będzie o g. 800 spod piekarni „Harnaś”. W drodze powrotnej nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

 

6. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

 

7. W poniedziałek o g. 900 wyjazd spod piekarni „Harnaś” na pielgrzymkę do Litmanowej na Słowacji organizowaną przez Parafialny Klub Seniora.

 

8. W sobotę o g. 730 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na drogę powrotną autobusem w zakrystii.

 

9. Serdecznie dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę oraz panom pracującym przy porządkowaniu placu kościelnego.

 

10. Zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. Księgozbiór jest podany na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej.

 

11. Siostry Niepokalanki z Nowego Sącza wraz z uczennicami szkoły z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają na Piknik Niepodległościowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach od 14 do 19 w parku klasztornym Sióstr. W programie koncerty, pokazy jazdy konnej, służb mundurowych, animacje dla dzieci, kiermasz ciast, konkursy z nagrodami i wiele innych.

 

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Elżbieta Mróz i Antoni Cisoń. „ Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 


strzałka do góry