Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 15. 10.2017r.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  15.10.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej – 39 rocznica wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II

– we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego – męczennika

– w środę – św. Łukasza Ewangelistę – patrona Służby Zdrowia

– w piątek – św. Jana Kantego

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Dzisiaj wybory do Rady Parafialnej. Po Mszy św., przed kościołem, każdy pełnoletni parafianin może zagłosować na dwóch kandydatów spośród jedenastu wypisanych na karcie do głosowania.

 

3. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II.  Suma z procesją o g. 11.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach I komunijnych, scholę „Radosne Duszki” oraz dzieci  sypiące kwiaty, DSM, ministrantów i lektorów. Spotkanie parafian i gości przy grillu, ciastku rozpocznie się po sumie na placu. Dochód zasili fundusz budowy kościoła. Prosimy panie o upieczenie ciasta jak każdego roku i przyniesienie w sobotę do kaplicy. Spowiedź św. z racji odpustu codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz.  17:00  a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00.                   W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

       

6. Spotkanie młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do  sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 17:00.

 

7. Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki możemy zabrać wychodząc z kościoła lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce najlepiej drukowanymi literami. Wypominki roczne będą czytane o g. 6.15, 7.45 i 9.15. Na kartce proszę napisać godzinę czytania wypominek. Wypominki listopadowe będą połączone z różańcem przez cały miesiąc.

 

8. W dniach 9 – 16 kwietnia 2018r, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt wynosi 1500 zł + 580 $.  Zapisy i szczegóły u ks. proboszcza oraz na stronie internetowej naszej parafii.

                                                                                                      

9. Dziękujemy ofiarodawcom na budowę naszego kościoła.

 

10. Dzisiaj po Mszy św. lektorzy liczą wiernych uczestniczących w nabożeństwie.

 

11. 28 października wraz z parafią św. Małgorzaty organizujemy wyjazd do Tarnowa na diecezjalne spotkanie Róż Różańcowych. Wyjazd o g. 8.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

 

12. Msza św. dla pracowników Służby Zdrowia będzie w niedzielę 22 października w kościele św. Kazimierza o godz. 15:15.

 

13. Dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę i panom, którzy skosili trawę i uporządkowali plac obok nowego chodnika.

 

14. W poniedziałek o godz. 18.15 spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

 

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „ Gość Niedzielny”, „Nasze Spotkania” oraz nowy numer „Miłujcie się” a dla dzieci „Promyczek Dobra”.


strzałka do góry