Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 13.05.2018r.


 

 

 

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

                       13.05.2018r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Macieja apostoła

– w środę –  św. Andrzeja Bobolę – męczennika – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. W sobotę 20 maja o g. 10.00 w kościele Matki Bożej Niepokalanej klerycy V roku, a wśród nich nasz rodak kleryk Wojciech Węglowski, otrzymają święcenia diakonatu. Zapraszamy parafian, a szczególnie dzieci i młodzież na tę uroczystą Mszę św. Dziękujmy Bogu za dar powołania i prośmy o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.00 a  niedzielę i święta o godz. 1600. W Januszowej Msza św. z majówką w czwartek i piątek o godz. 1700.

 

4. Dzisiaj nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o g.1900.

 

5.  W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

6. Klub Seniora działający przy naszej parafii organizuje 23 maja pielgrzymkę do miejsca męczeńskiej śmierci św. Stanisława w Krakowie na Skałce oraz do Muzeum Narodowego. Wyjazd spod piekarni „Harnaś” o g. 8.00. Zapraszamy parafian do zapisania się w zakrystii.  

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na posadzkę w naszym kościele.  Dziękujemy paniom sprzątającym naszą kaplicę.

 

8. W przyszłą niedzielę o g.1800 w grocie przy ul. Chruślickiej Msza św. i majówka o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

9. Parafia Matki Bożej Niepokalanej zaprasza na odpust ku czci św. Rity w przyszłą niedzielę. Szczegóły na plakacie.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, nowy numer „Naszych Spotkań”, „Promyczek Dobra” oraz „Mały Promyczek”.

 

11. W czwartek 17 maja o g. 10.30 na parkingu kościelnym zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, wydajności płuc oraz równowagi kwasowo – zasadowej. Szczegóły w gablocie i na ulotkach.

 

12. Szkoła Podstawowa nr 7 ogłasza nabór do oddziałów dwujęzycznych w klasie VII. Szczegóły na plakacie.


strzałka do góry