Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 11.03.2018r.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018r.

„Laetare”

 

1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

           

3. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne. Program został rozdany w czasie kolędy. Można go też zabrać z parapetu wychodząc z kaplicy.

 

5. W piątek o godz. 1700 spotkanie dzieci przygotowujących się do I  spowiedzi i Komunii św.

 

6.  Obowiązkowe spotkanie uczniów klas III gimnazjum w piątek o g. 18:30.

 

7. 22 marca o g. 15.30 młodzież z naszej parafii z klas III gimnazjum w bazylice św. Małgorzaty przystąpi do sakramentu bierzmowania. Bezpośrednim przygotowaniem będzie udział w rekolekcjach parafialnych. Obowiązkowo kandydaci wraz z rodzicami i świadkami uczestniczyć będą w niedzielę we Mszy św. o g. 9.30 w czasie której otrzymają modlitewniki,  w poniedziałek we Mszy św. o g.17.30. We wtorek przystąpią do spowiedzi św., a o g. 18.30 w bazylice będzie próba przed uroczystością. W środę na Mszy św. o g. 17.30  młodzież otrzyma krzyże. Prosimy o poważne potraktowanie przygotowania i z wiarą przyjęcie s. bierzmowania

 

8.  W poniedziałek o godz. 17:00 różaniec a po nim Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

9. W sobotę 17 marca będzie droga krzyżowa z ulicy Leśnej do kaplicy w Januszowej. Rozpoczęcie nabożeństwa przy kapliczce u państwa Zielińskich o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

10. Próba chóru parafialnego w środę o g. 19.00.

 

11. We wtorek o g. 16.30 można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

 

12. Dziękujemy za ofiary indywidualne i na tacę składane na posadzkę w naszym nowym kościele oraz paniom, które posprzątały naszą kaplicę.

 

13. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Jest to nasza jałmużna postna.

 

14. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji, zachęca do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi, która będzie w budynku Miejskiej Policji w dniu 14 marca od g. 8.30 do 13.00.

 

15. Szkoła Podstawowa nr 18 ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 

16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Wacław Kowalski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…


strzałka do góry