Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 10.09.2017r.


 

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii świętujemy:

– w środę – św. Jana Chryzostoma

– w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Św. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. O g. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej.

– w piątek –  Matki Bożej Bolesnej

– w sobotę  –  św. męczenników Korneliusza pap. i Cypriana bpa.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Z racji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Wychowania pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach, katechetach oraz o dzieciach i młodzieży.

 

3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz.  1700  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

4. 25 września o godz. 17.30 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii św. Dzieci należące do naszej parafii, niezależnie do jakiej szkoły uczęszczają przygotowują się i przystępują do I Komunii św. w naszej kaplicy.                  I Komunia św. będzie 3 maja 2018r. o godz. 12.30.

 

5. W poniedziałek o g. 1700 będzie różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z int.  Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

6. W środę 13 września o godz. 19.00 zapraszamy z lampionami na kolejne nabożeństwo fatimskie.

 

7. Obowiązkowe spotkanie młodzieży klas III gimnazjum w ramach przygotowania do s. bierzmowania będzie w najbliższy piątek o godz. 17.30.

Natomiast spotkanie klas szóstych i  siódmych, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do s. bierzmowania będzie w przyszły piątek 22 września o g. 17.30. Na spotkanie zapraszamy również obowiązkowo przynajmniej jednego rodzica, który zapisze swoje dziecko na listę kandydatów do s. bierzmowania. Prosimy tak rodziców jak i kandydatów do s. bierzmowania o poważne podejście do tego obowiązku.

 

8. W piątek rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki  Bożej Bolesnej w Limanowej. 16 września o godz. 7.30 wyruszy z bazyliki św. Małgorzaty Piesza Pielgrzymka. Zapisy na drogę powrotną autobusem w zakrystii.

 

9. Wraz z Klubem Seniora organizujemy 18 września wycieczkę do Krakowa. W programie zwiedzanie katedry na Wawelu, Kopca Kościuszki oraz sanktuarium ECCE HOMO. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.

 

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Zapisy w zakrystii.

 

11. Bóg zapłać za ofiary składane  na budowę naszego kościoła.  Dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę oraz panom, którzy skosili trawę i uporządkowali plac wokół kaplicy.

 

12. 24 września na Jasnej Górze  będzie miała miejsce  Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na tę uroczystość. Wyjazd o g. 0.45 z parkingu przy ruinach zamku. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Są też kalendarze na przyszły rok w tym „Kalendarz Rolników”.

 

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności śp Adam Zawierta. Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Miłosierdziu Bożemu.


strzałka do góry