Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 1.10.2017r.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  01.10.2017r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów

– w środę –  św. Franciszka z Asyżu

– w czwartek – św. Faustynę Kowalską

– w sobotę – MB. Różańcową

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. W poniedziałek o godz. 18:15 katecheza parafialna na którą serdecznie zapraszamy.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 16:00.  We wtorek nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do św. Jana Pawła II. Po różańcu Msza św. Dzieci otrzymają każdego dnia specjalne obrazki. W Januszowej Msza św. z różańcem w czwartek i piątek o g. 16:00 a w I piątek o g. 17.00

 

4. Dzisiaj procesja różańcowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o g.18:30 przy figurze św. Jana Pawła II.

 

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 15.15 oraz 17.30 a w Januszowej o 17.00. Spowiedź św.  – codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci i kandydatów do bierzmowania prosimy, aby do spowiedzi przystąpiły we wtorek lub środę. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

 

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – Msza św. o godz.6.30 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

7. Spotkanie grupy misyjnej w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy chętne dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w grupie misyjnej.

 

8. Dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła.

 

9. Dzisiaj Caritas prowadzi sprzedaż chlebków. Przy tej okazji możemy złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

 

10. Za tydzień w Grybowie odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do podpisania obywatelskiego projektu chroniącego życie ludzkie od poczęcia. Nie możemy milczeć, kiedy deptane jest Boże przykazanie „Nie zabijaj”.

 

11. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 14 października.

 

12. Jutro o g. 10.30 spod piekarni „Harnaś” wyjazd Klubu Seniora do Jamnej.

 

13. Do soboty prosimy zgłaszać kandydatów na członków Rady Parafialnej.

 

14. W sobotę o g. 9.30 w ramach akcji „Różaniec do granic” wyjeżdżamy do Piwnicznej. Są jeszcze wolne miejsca. Powrót około  g. 16.30. Na parapetach są ulotki związane z ta akcją.

 

15. Serdecznie dziękujemy paniom, które sprzątają naszą kaplicę oraz panom, którzy we wtorek zasadzili tuje przy ogrodzeniu.

 

16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności    śp. Janina Smoroń, Helena Brudzińska, Wiesław Łoniewski. Módlmy się za ich nieśmiertelne dusze.


strzałka do góry