Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 08.10.2017r.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  08.10.2017r.

 

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka

– w piątek  – bł. Honorata Koźmińskiego

– w sobotę – Dzień Nauczyciela. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli i wychowawców.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Dzisiaj „ XVII Dzień Papieski” – zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej a ubogiej młodzieży.

 

3. Jutro o g. 17:00 będzie różaniec a o godz. 17:30 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II połączona z różańcem. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00. Po różańcu będzie Msza św.

 

5. W piątek, ostatnie w tym roku, nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 19.00 a później różaniec. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

 

6. Wyjazd na  parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w sobotę o godz. 6.30. Zbiórka przy piekarni „Harnaś”. Są jeszcze wolne miejsca.

 

7. 15 października odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Zgłoszono do wczoraj następujących kandydatów spośród których wybierzemy naszych przedstawicieli. Są nimi: Stanisław Mężyk – ul. Sucharskiego, Bogumiła Sowa – ul. Sucharskiego, Kazimierz Leśniak – Januszowa, Sławomir Żelasko – Januszowa, Eugeniusz Świerad – ul. Batalionów Chłopskich, Kazimierz Kosoń – ul. Sucharskiego, Agata Sekuła – ul. Batalionów Chłopskich, Jadwiga Papaj – ul. Teligi, Grzegorz Klatka – ul. Samotna, Benjamin Małek – ul. Westerplatte, Czesław Bochniarz – ul. Hubala.

 

8. Odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II będzie 22 października. Suma z procesją o godz. 11.15. Na procesję zapraszamy dzieci I komunijne oraz dzieci sypiące kwiaty. Spotkanie parafian i gości przy grillu i ciastku rozpocznie się po sumie na placu obok kaplicy.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy o upieczenie ciasta jak każdego roku.

 

9. Spotkanie młodzieży klas II Gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 17.00.

 

10. Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki możemy zabrać z parapetów  lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce najlepiej drukowanymi literami. Wypominki roczne będą czytane o g. 6.10, 745 i 910. Na kartce proszę napisać godzinę czytania wypominek. Wypominki listopadowe będą połączone z różańcem przez cały miesiąc.

 

11. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

12. Ofiarodawcom na budowę kościoła składamy podziękowania.

 

13. We wtorek o g. 16.30 w sali pod kaplicą można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika p. Krzysztofa Niewiary.

 

14. W sobotę 14 października od godz. 8.00 do godz. 9.30 Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Miejsce zbiórki: droga dojazdowa na plac budowy kościoła od ul. Batalionów Chłopskich. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

 

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, oraz „Nasze Spotkania” z parafialnym dodatkiem „Spotkania u Jana Pawła”. Jest też dla dzieci „Mały Promyczek” oraz „Promyczek Dobra”.

 

16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności śp. Jan Zgrzeblak, Maria Kowalik, Jan Zieliński, Zenon Rogoziński. Módlmy się za ich nieśmiertelne dusze.

 


strzałka do góry