Ładowanie Ogłoszenia

« Wszystkie Ogłoszenia

  • To event minęło.

Ogłoszenia parafialne – 03.12.2017r.


I NIEDZIELA ADWENTU  03.12.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

–  w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary

–  w środę – wspomnienie św. Mikołaja

–  w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego

– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:15, 18:00. W Januszowej o 17:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do uczestnictwa  w tym dniu we Mszy św.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

2. Dzisiaj, I niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku  o godz. 17.30 a w sobotę o 6.30. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Na pierwszych Roratach dzieci otrzymają kapliczkę, na którą naklejać będą każdego dnia obrazki świętych.

3. Matka Boża 8 grudnia 1947r. w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”. Zapraszamy więc  w piątek na g. 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski.

4. W sobotę na godz. 11.00 św. Mikołaj zaprasza do kaplicy na wspólne spotkanie ministrantów, scholę „Radosne Duszki”, grupę misyjną, DSM, lektorów oraz grupę młodzieżową.

 

5. W piątek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Na Mszy św. będzie poświęcenie medalików.

 

6. Spotkanie klas II gimnazjum w ramach przygotowania do                       sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 18:00.

 

7. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz.  17:00  a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie z okazji I czwartku miesiąca.

 

8. W poniedziałek o godz. 18.15 zapraszamy na comiesięczną katechezę dla parafian,  czasie której spotkamy się z misjonarką świecką i będziemy mogli zobaczyć zdjęcia z pobytu w Afryce.

 

9. Do chorych, którzy nie objęci są comiesięczną posługą sakramentalną, kapłani udadzą się w sobotę 16 grudnia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii do 15 grudnia.

 

10. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

11. W zakrystii lub przed kaplicą można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na posadzkę w nowym kościele. Ofiarodawcom na budowę naszego kościoła i paniom sprzątającym kaplicę składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.

 

12. Przed kaplicą Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Od jutra przy wyjściu pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na paczki dla ubogich. Można do skarbony św. Antoniego złożyć również ofiarę na ten cel.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, nowy numer „Naszych Spotkań”, dla dzieci „Promyczek Dobra” oraz „Mały Promyczek”.

 

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności   śp. Józef Zenon Rożkowicz, Roman Siemiński. Módlmy się: Dobry Jezu…

 


strzałka do góry