I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.02.2013

88

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.02.2013 r.

1.  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • w  piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła;
  • w sobotę  – Św. Polikarpa bpa i męczennika

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

2.Przypominamy o pięknej wielkopostnej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 15:00, a na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dorosłych na godz. 15:50, dzieci na godz. 17:00. Za pobożne odprawienie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Podczas nabożeństw będziemy polecać Panu Bogu sprawę trzeźwości w naszych rodzinach, parafii i ojczyźnie. Jednocześnie przypominamy, że w kancelarii parafialnej mogą złożyć przyrzeczenie abstynenckie osoby z problemami alkoholowymi lub ci, którzy przez swoją trzeźwość chcą pomóc osobom uzależnionym.

4.Dzisiaj rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Jakub Jasiak. Witamy go serdecznie i na czas pobytu życzymy mu wielu łask Bożych od Pana Jezusa Przemienionego.

5.Dziękujemy paniom, które w piątek po Godzinie Miłosierdzia pięknie posprzątały naszą kaplicę. Bóg zapłać pewnemu panu za wykonanie kapliczki na relikwiarz bł. Jana Pawła II.

6. Jutro o godz. 18:00 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego. Spotkania w Sali Przemienienia przy ul. Ducha Św.

7. Prasa katolicka do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kaplicy.

8.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Niewiadomski, Urszula Kuper, Helena Pyrek, Alfred First, Bogusława Bieda, Bogdan Kulig, Wacław Bąk, Stanisława Bodziony, Maria Pytel.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.


strzałka do góry